Dwa smaczne filmy

Naprawdę to nie tak, że ja jakoś z premedytacją dozuję znaleziska na blogu. Po prostu ostatnio worki z nimi rozwiązują się sukcesywnie. 🙂 Od początku tej zabawy liczyłem na to, że w niezmierzonym internecie są materiały o lubartowskim graniu. Czasem takie cudeńka udaje się z czeluści sieci wyciągnąć. Kilka dni temu udał się podobny wyczyn Kubie Olszewskiemu, perkusiście PERCEPTIONS. Nie mam pojęcia jakimi ścieżkami, ale dotarł on na youtubowy kanał Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Instytucja ta od prawie 30 lat organizuje Festiwal Kultury Ekologicznej i na swój kanał wrzuciła relacje z bardzo wielu edycji tej imprezy. Są to filmy zgrywane z kaset VHS. Jest tego bardzo dużo i wielki ukłon należy się MOK w Józefowie za rejestrację i za cyfryzację tych archiwaliów. Podejrzewam, że wiele zapomnianych już kapel z całej Polski odnalazłoby w nich swoje koncerty. Kuba jakimś cudem natrafił na występ PERCEPTIONS na konkursie kapel w ramach FKE ’95. Jakimś cudem, bo ten film zupełnie nie jest opisany i koncert lubartowskich metalowców jest jednym z wielu, a ich nazwa nigdzie nie jest wymieniona. Tak czy inaczej video jest świetne. Możecie obejrzeć cały koncert no i kto wie, może wśród publiczności wypatrzycie znajome twarze. 😉 Koncert chłopaków zaczyna się w okolicy 25:20 minuty.

Oprócz powyższego video Kuba znalazł koncert jeszcze jednej kapeli z Lubartowa, ale póki co jej nie wymienię, bo wpisu o niej jeszcze na blogu nie ma. Zachęcony tymi filmami musiałem sprawdzić, czy nie ma na youtube MOKu Józefów czegoś więcej co nadawałoby się na Lubartowski Garaż. Przerzuciłem prawie jak łopatą kilkadziesiąt (!) godzin relacji z Festiwalu Kultury Ekologicznej i się opłaciło. Znalazłem jeszcze kilka ciekawych filmów. Między innymi koncert konkursowy NAZWY ZASTRZEŻONEJ z 2001 roku. W końcu możemy zobaczyć tę kapelę w akcji, a nie tylko posłuchać. Mam cichą nadzieję, że gdzieś tam jest jeszcze ich występ na FAMIE…, może wystarczy tylko poczekać i sam wypłynie. 🙂 NAZWA ZASTRZEŻONA pojawia się w okolicach 37:00 minuty.

Całkiem smakowite kąski, prawda? W sam raz na weekend przy starociach. 🙂  Przy okazji zapraszam na wpisy o NAZWIE ZASTRZEŻONEJ i PERCEPTIONS gdzie także wrzucę te koncerty. Dzięki dla Kuby!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *